Materace 3

Z myślą o zdrowym śnie maluszka warto zapewnić mu materac do łóżeczka o odpowiedniej jakości. Szeroki wybór tego typu produktów pozwala wybrać model idealnie dopasowany do parametrów mebla oraz wieku dziecka. Zakup powinien być podyktowany przede wszystkim stopniem twardości materaca oraz wysoką jakością materiału, z którego został wykonany.


Wygodny materac dla noworodka – o czym należy pamiętać?

Wybrany materac powinien być dostosowany do wieku dziecka. Inny model będzie odpowiedni w przypadku starszych maluchów, a inny u noworodka. W tym drugim przypadku należy wziąć pod uwagę jego twardość. Zaleca się, aby niemowlęta do 6. miesiąca życia spały na twardszej powierzchni. Dopiero później rodzice mogą zdecydować się na wymianę na miększy model. Jest to podyktowane fizjonomią maluszka. W pierwszych miesiącach życia dziecka wyraźnie można dostrzec jego nieregularną budowę ciała. Materac dla niemowlaka na początkowym etapie rozwoju musi być dostatecznie stabilny, aby uniemożliwić przypadkowe zagłębianie i odchylanie się główki. Dzięki temu rodzice zadbają o bezpieczne przełykanie i swobodne oddychanie maluszka.

W trosce o kręgosłup pociechy

Ciało maluszka cały czas się rozwija, dlatego ważne jest, aby otaczające go przedmioty wspomagały odpowiednie ukształtowanie się postawy. Również z tego powodu materace dla niemowląt powinny być twardsze. Dopiero po pół roku można sięgnąć po podłoże o większym stopniu miękkości. Wątłe ciało noworodka wymaga wsparcia nie tylko w kontekście prawidłowego podtrzymania główki. Ważne jest również, aby twardsze podłoże wspomagało kształtowanie się kręgosłupa. Dzięki temu już od pierwszych miesięcy życia można przeciwdziałać wadom postawy. Ta kwestia jest doskonale znana producentom, dlatego dobrej jakości materac niemowlęcy zawsze cechuje się ustabilizowaną powierzchnią.

Dostosuj materac do parametrów łóżeczka

Bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru materaca dla maluszka jest jego wielkość oraz jak najlepsze dopasowanie do łóżeczka. Producenci asortymentu dla niemowląt wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców, kierując się funkcjonalnością oferowanych modeli. Prosty materac do łóżeczka dziecięcego sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, dbając o zdrowy i komfortowy sen pociechy. Jeśli jednak rodzice często podróżują z maluszkiem, chętnie korzystają z łóżeczek turystycznych. Do takiego mebelka warto dopasować funkcjonalny materac turystyczny z możliwością złożenia, który nie jest kłopotliwy w przewożeniu. W przypadku poszukiwania modelu do zwykłego łóżka, należy pamiętać o jego dopasowaniu względem rozmiarów mebla. Na szczęście nie jest to trudne zadanie, ponieważ producenci materaców oferują przede wszystkim warianty w standardowych wymiarach, kompatybilnych z większością łóżeczek.

Dlaczego nie należy kierować się ceną?

Na rynku znajduje się wiele wariantów materaców dla dzieci, które różnią się między sobą ceną. Lepiej nie wybierać tańszych odpowiedników, ponieważ najczęściej są one wykonane z gorszych jakościowo materiałów. Przykładem są warianty z pianki poliuretanowej, których wypełnienie dość szybko się wykrusza, a pod wpływem ciągłego użytkowania może stać się źródłem bakterii i zarazków. Z myślą o młodszych pociechach nie należy także decydować się na materac dla dziecka z pianki termoelastycznej. Takie produkty są odpowiednie dla maluchów powyżej 4. roku życia oraz dla młodzieży i osób dorosłych.

Lateksowe materace dla dzieci

Obecnie dużą popularnością cieszą się modele lateksowe, którym nie sposób odmówić funkcjonalności. Takie wypełnienie cechuje się wystarczającą elastycznością, a jego dodatkowym atutem jest obecność otworów wentylacyjnych, aby zadbać o stałą cyrkulację powietrza. Lateksowy materac do łóżeczka wyróżnia się zwartą strukturą. W wielu produktach stosuje się utwardzenie w postaci warstwy kokosu, co zapewnia jeszcze lepszą stabilność. Warto podkreślić, że lateksowe modele są świetnym wyborem także z myślą o przeciwdziałaniu rozwoju drobnoustrojów – zwarta struktura skutecznie to uniemożliwia.

Materac do łóżeczka z pianki wysokoelastycznej

Świetnym wyborem będzie także materac dla dziecka na bazie pianki wysokoelastycznej. Takie produkty wyróżniają się optymalną twardością i zapewniają dobrą oddychalność. Dodatkowo warto wyróżnić modele wspomagające regulację temperatury ciała maluszka, które gwarantują zdrowy i komfortowy sen. Produkty z pianki wysokoelastycznej są także znakomitą alternatywą w przypadku ryzyka uczulenia na lateks. Warto zdecydować się na materace z materiałów wyższej jakości, które w rezultacie okażą się bardziej praktycznym rozwiązaniem.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.37
Na podstawie: 39 ocen
%

ZOP031020

210,00 zł 260,00 zł

Więcej
%

BK3060

92,99 zł 162,99 zł

Więcej
%

BK3020

79,99 zł 159,99 zł

Więcej
Brak nowych produktów na tą chwilę
Lululandia
Dostawa i płatności
  • Kurier
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Przelewy24
  • PayPal
  • PayPal