Kojce 1

Obowiązkiem rodzica jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Opieka nad maluchem wymaga dużej odpowiedzialności, elastyczności i przede wszystkim uwagi. Niekiedy rodzic musi zająć się innymi obowiązkami, które wymagają jego skupienia. Co wówczas zrobić z małym rozrabiaką? Jak zapewnić mu wystarczającą opiekę na tę chwilę? W takich sytuacjach idealnie sprawdza się kojec, gdzie maluch może nadal aktywnie spędzić trochę czasu. To przede wszystkim bezpieczne miejsce, z którego szkrab nie ucieknie ani nie dozna w nim żadnych urazów. Zaopatrzenie się w niego jest również dobrym sposobem, aby wyćwiczyć u malucha umiejętność samodzielnej zabawy, a także uniezależnianie się od rodzica. Wbrew panującym opiniom umiejętne użytkowanie kojca może przynieść dziecku jedynie same korzyści.


Zalety korzystania z kojca dla dziecka

Niektórym osobom wykorzystywanie kojca w opiece nad dzieckiem kojarzy się z ograniczaniem swobody malucha. Należy jednak pamiętać, że jest to element jedynie awaryjny – rodzic umieszcza w nim pociechę, aby zapewnić jej bezpieczeństwo, kiedy nie ma go w pobliżu. Zastosowanie produktu przynosi wiele korzyści nie tylko dla rodziców, ale również samego dziecka:

 • unikanie zagrożenia podczas bliskiej nieobecności rodzica – maluch nie przewróci się, nie uderzy oraz nie dotknie niebezpiecznych przedmiotów;
 • już najmłodsze dzieci powinny uczyć się samodzielności – maluch nie może być cały czas zabawiany przez opiekuna, musi mieć chwilę na samodzielną zabawę, która rozwinie jego umiejętności poznawcze;
 • maluszkowi, który cały czas przebywa z rodzicem, trudno się później odzwyczaić od jego obecności, kojec nauczy spędzania czasu z samym sobą;
 • produkt ułatwia dziecku naukę samodzielnego wstawania i chodzenia;
 • może odseparować dziecko, gdy potrzebuje ono chwili spokoju lub izolacji od rodzeństwa czy zwierząt;
 • modele dostępne w naszym sklepie dają dziecku dużą przestrzeń i możliwość swobodnego poruszania się oraz zabawy.

Kiedy rodzic powinien zdecydować się na kojec dla dziecka?

Maluszek powinien przede wszystkim kojarzyć kojec jako przyjemne miejsce służące do zabawy. Dlatego też należy przyzwyczajać go do przebywania w nim stopniowo, aby nie wywołać strachu. Naukę należy rozpocząć, kiedy dziecko jest spokojne i nie płacze. Proces przyzwyczajania do samodzielnego przebywania w kojcu ma odbywać się etapami – codziennie po kilka minut. Sumienna praca z pociechą przyniesie szybkie efekty.

Jaki kojec wybrać?

Wybór odpowiedniego typu zależy przede wszystkim od przestrzeni, jaką dysponują rodzice. Okazuje się, że w małych mieszkaniach kojec często nie zdaje egzaminu. Dziecko powinno czuć się w nim komfortowo. Zbyt mała powierzchnia uniemożliwia swobodne poruszanie się. Dodatkowo należy pamiętać, że lekkie modele najczęściej nie należą do tych solidnych i tym samym ich stabilność bywa wątpliwa. Z kolei ciężkie są bardzo trudne w transporcie i mało praktyczne. Przed wyborem odpowiedniego kojca trzeba dobrze określić swoje potrzeby oraz możliwości.

Z jakiego materiału powinien być wykonany kojec dla niemowląt?

Najczęściej proponowanymi przez producentów kojcami dla dzieci są te, wykonane z drewna lub siatki. Najbardziej trwałe są oczywiście modele drewniane, których rozmiary można samodzielnie regulować. Twarde szczebelki należy odizolować odpowiednim ochraniaczem. Następnie produkty wykonane z siateczki są uznawane za bardziej praktyczne. Materiał chroni twarde i niebezpieczne elementy. Jeżeli kojec ma twarde podłoże, warto pomyśleć o zakupie dobrego materaca. Wszelkie dodatkowe akcesoria np. poręcz do trzymania, schowki na zabawki czy kółka wzbogacają wartość naszego asortymentu.

Turystyczny kojec niemowlęcy

Samodzielna zabawa to nie jedyne zastosowanie kojca. Może być on również stosowany jako łóżeczko turystyczne podczas wyjazdów lub po prostu w domu. Kiedy dziecko śpi, a rodzic chce popracować, warto mieć malucha na oku. Wówczas nie ma sensu przenosić łóżeczka do innego pomieszczenia, bo szkrab może pospać tuż obok swojego opiekuna. Kojec dla niemowlaka to praktyczne rozwiązanie problemu częstych drzemek w ciągu dnia.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.35
Na podstawie: 37 ocen
%

ZOP031020

210,00 zł 260,00 zł

Więcej
%

BK3060

92,99 zł 162,99 zł

Więcej
%

BK3020

79,99 zł 159,99 zł

Więcej
Brak nowych produktów na tą chwilę
Lululandia
Dostawa i płatności
 • Kurier
 • GLS
 • Poczta Polska
 • Przelewy24
 • PayPal
 • PayPal